Yükleniyor

. . .
Haberler
ŞEVİK, TBB MECLİSİ'NDE

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclisi’nde Denizli’yi temsil edecek olan üyelerinin seçimi, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında düzenlenen toplantında yapıldı. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, TBB Meclisi'ne seçildi. Şevik, Denizli'nin TBB'de en üst düzeyde temsil edilmesi gerektiğini söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında ilçe belediye başkanları ile meclis üyelerinin de katılımıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonunda düzenlenen toplantıda, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclisi’ne üye seçimi yapıldı.  Toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Zolan, TBB’nin tüm belediyelerin sorunları çözme noktasında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Konuşmasında TBB Meclisi  2.başkanı olarak görev yaptığını hatırlatan Başkan Zolan, yerel yönetimler adına TBB’nin çıkan yasalarda çok etkin olduğunun altını çizdi.

Başkan Zolan’ın konuşmasını ardından seçimlere geçildi. CHP’den Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ile Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı aday olurken, Ak Parti’den Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural,  Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık,  Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ile Meclis Üyeleri Sadık Serter ve Hüseyin Kaya, TBB Meclis üyeliği için aday gösterildi.

Şevik TBB Meclisi'nde

Toplantıya katılan belediye başkan ve meclis üyelerinin katıldığı toplantıda 279 oy kullanıldı. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimde 181 oy alan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile birlikte Ak Partili belediye başkanları Niyazi Vural, Hulusi Şevkan, Ahmet Necati Özbaş, Cengiz Arslan ve Hüseyin İnamlık ile meclis üyeleri Sadık Serter, Hüseyin Kaya, TBB Meclisi’nde Denizli’yi temsil edecek.  Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, TBB'de doğal üye olarak görev alacak.

Şevik, Denizli ve Buldan'ı temsil edecek

Denizli'nin TBB Meclisi'nde en üst düzeyde temsil edilmesi gerektiğini vurgulayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, "TBB Meclisi'nde Denizli ve Buldan'ı temsil edecek olmanın gururunu yaşıyorum. Önümüzdeki 5 yılda belediyelerin sesi olmak ve bu görevi lakıyla yerine getirmek için çalışacağız" dedi.