Yükleniyor

. . .
Haberler
BAŞKAN ŞEVİK; ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ

Buldan Engelliler Derneği Başkanı Muhammet Çelik, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Başkan Mustafa Şevik’i ziyaret etti. Engellilerin sorunlarıyla ilgili başkan Şevik'e bilgi veren  Çelik, en çok kaldırımlara park eden araçlardan dert yandı. Başkan Şevik, engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak projelerinin hazır olduğunu belirterek, "engelleri kaldıracağız" dedi. 


Buldan Engelliler Derneği Başkanı Muhammet Çelik,  yönetim kurulu üyeleri Cennet Çelik, Günnaz Sağı ile birlikte Başkan Mustafa Şevik'i makamında ziyaret etti. Başkan Şevik'e hayırlı olsun dileklerini ileten Çelik, Buldan'da ikamet eden engellilerin sorunları ile ilgili bilgi verdi. Öncelikli sorunlarının istihdam olduğunu belirten Çelik, "Biz bize verilen yardımlarla hayatımızı idame etmek istemiyoruz. bize balık vermeyin, balık tutmasını öğretin. Biz engelli istihdamının artırılmasını istiyoruz" dedi.
 
"Güvenli ulaşım istiyoruz"
Buldan'da kaldırımlara park eden araçlar nedeniyle büyük sıkıntılar yaşandığını söyleyen Çelik, "Kaldırımlara park eden araçlar nedeniyle caddeden yürümek zorunda kalıyoruz. Bu normal insanlar bile büyük tehlike oluştururken bir de görme ve yürüme engelli vatandaşların yaşadığı sıkıntıyı düşünün. Birimizin canı yanmadan bu soruna çözüm bulunmalı. Ayrıca, görme engelliler için kaldırımlara kılavuz çizgileri yapılmasını rica ediyoruz. Biz görme engelliler kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan, caddelerde yürümek, alışverişimizi yapmak, işimize gitmek istiyoruz" diye konuştu.

"Engelleri bir bir kaldıracağız"
Başkan Şevik, "belediye olarak engellilerimizin yanındayız. Engelsiz bir Buldan için projelerimiz hazır. Projelerimizi uygulamaya koyduğumuz da engeller de bir bir kalkacak. Sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getireceğiz" dedi.