Yükleniyor

. . .
Haberler
30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  J.Uzm.Çvş. Sinan Bilyay yaptı.

 Milli Kurtuluş Savaşının zaferle taçlandırıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıldönümü Buldan’da törenlerle kutlandı.  Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na düzenlenen törene,  Kaymakam Murat Sarı,Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Fahrettin Özçoban ile ilçe kurum daire amirleri, siyasi partilerin ilçe temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Tören, Kaymakam Murat Sarı ve Belediye Başkanı MustafaŞevik’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Dört Eylül Fehmi Mehmet Şükriye Erensoy Ortaokulu öğrencileri tarafından okunan şiirlerin ardından günün önlem ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Uzman Çavuş Sinan Bilyay yaptı.

Alanyazı Meydanı’nında düzenlenen çelenk sunma programının ardından Kaymakam Murat Sarı,  Belediye Başkanı Mustafa Şevik  ve İlçe Jandarma Komutanı  Jandarma Teğmen Fahrettin Özçoban ile birlikte kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti.