Yükleniyor

. . .
Haberler
Öğrencilere “Hoş geldin” hediyesi

Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksek Okulu, 2019-2020 Akademik Açılışını törenle gerçekleştirdi.  Törende,  Buldan Belediyesi MYO’ya yeni kayıt yaptıran 250’ye yakın öğrenci için hazırladığı “İlçemize Hoş geldin” hediyesi verdi.

PAÜ Buldan MYO’da düzenlenen 2019-2020 Akademik Yıl Açılış törenine, Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkan Vekili Musa Çetinel, MYO Müdürü Prof.Dr. İsmail Ceviş ile akademik personel ve öğrenciler katıldı. 2019-2020 öğretim yılında MYO’nun Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Dış Ticaret, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Moda Tasarımı, Mimari Restorasyon programlarında, yeni kayıtlarla birlikte 900’ün üzerinde öğrenci mesleki eğitimlerine devam edecek.

Törende öğrencilere seslenen Kaymakam Murat Sarı, Buldan’ın tam bir öğrenci kenti olduğunu belirterek, “Buldan’da bulunmanız sizin için hem avantaj hem de dezavantaj.  Avantaj; çünkü Buldan’da samimi sıcak ilişkiler kurabileceğiniz bir ilçe. Ayrıca, tarihi, tarımı, kültürü ve doğal güzellikleri ile Denizli’nin güzel ilçelerinden birinde eğitim alma imkanı bulmuş olacaksınız.  Dezavantaj, çünkü her öğrenci büyük illerde,  üniversite eğitimini tamamlamak ister. Ama bu dezavantajı sizler avantaja dönüştürebilirsiniz.  Sosyal tecrübe edinebileceğiniz ortamlar yaratmak da sizin elinizde. Buldan MYO her geçen gün eğitim kalitesini artıran bir okulumuz. Bu konuda bizler de elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Sizler de rahatlıkla bizlere ulaşabilirsiniz” dedi.

MYO Müdürü Prof.Dr. İsmail Ceviş ise, “Üniversite tercihi hayatınızın bundan sonraki kısmını derinden etkileyecek en önemli seçimlerden birisi. Meslek Yüksekokulları verdiği mesleki öğretimle mezunlara daha kısa sürede iş bulma olanağı sağladığı için son yıllarda özellikle tercih edilir duruma gelmiştir” dedi.

Başarı belgelerini aldılar

Buldan MYO’dan birincilikle mezun olan Moda Tasarım Bölümü öğrencisi Dilek Polat,  okul ikincisi Ayşegül Aslan ile okul 3.sü Didem Torul’a başarı belgeleri verildi.  Yaş Kütüğü adını yazan Gaziantepli Dilek Polat, okula yeni başlayan arkadaşlarına, Buldan’ın güzel bir ilçe olduğunu vurgulayarak başarılar diledi. 

 Öğrencilere “Hoş Geldin” jesti

Törende, Buldan Belediyesi  ve Buldan Güzelleştirme ve Turizm Derneği tarafından hazırlanan, içerisinde   yöresel el dokuması ürünler ile Buldan Tanıtım Kitapçığının bulunduğu  “Hoş Geldin” hediye paketleri öğrencilere  hediye edildi. Öğrencilere hediyelerini Başkan Vekili Musa Çetinel verdi.   2019-2020 Akademik yıl Açılış töreni, aşire ikramı ile sona erdi.