Yükleniyor

. . .
Haberler
Buldan Belediyesi’nin Bütçesi kabul edildi

Buldan Belediye Meclisi ekim ayı toplantılarının son birleşiminde 2020 yılı bütçesini görüştü. Plan Bütçe Komisyonu tarafından 31 milyon TL olarak meclise sunulan Belediye Bütçesi Meclis’te oy birliği ile kabul edildi.

Buldan Belediye Meclisi ekim ayı toplantılarını tamamladı. Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında gerçekleştirilen 2. Birleşimde Buldan Belediye Meclisi toplantısında, belediyenin 2020 yılı bütçesi ile 2020 Mali Yılı Gelir Tarifesi Taslağı görüşüldü.

Gelir tarifelerine enflasyon oranında artış yapılmasının oy birliği ile kabul edildiği Mecliste, belediyenin 2020 yılı bütçesi 31 milyon lira olarak kabul edildi.  Bu bütçenin emanet bütçe olduğunu belirten Başkan Mustafa Şevik, meclis üyelerine teşekkür ederek, “Bu bütçeyi en iyi şekilde değerlendireceğiz” dedi.

Trafik sorunu meclis gündeminde

Buldan Belediye Meclisi MHP Grubu Belediye Meclisi’ne verdiği yazılı önergede, Buldan’ın otopark ve trafik düzenlemesini kapsayan yeni bir çalışma yapılması gerektiğini ve çözümü için ilgili mercilerden görüş alışverişinde bulunularak tavsiye kararının alınmasını istedi.   Meclis’te oy birliği ile kabul edilerek gündeme alınan önerge ile ilgili bilgi veren Başkan Şevik, “Trafik, bir tarih ve kültür kenti olan Buldanımızın önemli sorunu. Trafik sorunu bizim gibi tarih ve kültür kenti olan ilçelerde, yerleşim yerlerinde nasıl çözülmüş iyi araştırılmalı.  Katlı otopark ihtiyacımız var ama yer tespiti konusunda sıkıntı yaşıyoruz.  Kısa, orta ve uzun vadeli çözüm önerilerinin değerlendirileceğinden emin olun. Sizden isteğim çözüm önerilerini araştırırken titiz davranmanız ve iyi araştırmanızı istiyorum” dedi.