Yükleniyor

. . .
Haberler
Hatipoğlu’na yoğun ilgi

Buldan Belediyesi’nin düzenlediği “El-Emin” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu’na yoğun ilgi vardı. Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu yüzlerce katılımcı, Hatipoğlu ile bol bol fotoğraf çektirip sohbet etti.

Buldan Belediyesi sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde gerçekleştirdiği “El-Emin” “Herşey O’nu Anlamak ve Anlatmak” konulu konferansa konuşmacı olarak, ekranların sevilen yüzü ilahiyatçı Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu  katıldı.  Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu yüzlerce katılımcı, Buldan Güzelleştirme Düğün Salonu’nu tıklım tıklım doldurdu.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in şehir dışı programı nedeniyle katılamadığı konferansta Nihat Hatipoğlu, Peygamber Efendimizin “El-Emin” sıfatını anlattı. Kendi üslubu ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren Hatipoğlu, son zamanlarda ot biter gibi hoca türediğini ve Hz.Muhammed’siz, peygambersiz bir din oluşturmak istediklerini İbrahim Dini projesini hayata geçirmeye çalıştıklarını ileri sürerek, “Dini kimden öğrendiğinize dikkat edin. Son dönemlerde Hz. Peygambersiz. Hz. İsa’sız, Musa’sız  din oluşturmak istiyorlar.  Bu dış güçlerin bir oryantasyonu. Bunlara inanmayın. Siz Diyanete-müftülere güvenin . Diyanetin çizgisi Kur-an ve sünnettir. Bu çizgiden çıkmayalım.Ben de Diyanet çizgisini sürdürmeye çalışıyorum.   Amacım, Tüm Türk milleti Hz. Muhammed ile kucaklaşsın. Bunun için Türkiye’nin en ücra köşesine gidip Hz.Peygamberi anlatıyorum. Amacımıza ulaştık, tek eksiğimiz Hz.Muhammed’in ahlakına sahip olmak” dedi.

Anlatımlarıyla zaman zaman  duygulanan ve göz yaşlarına hakim olamayan katılımcılar,Hatipoğlu ile sohbet etmek ve fotoğraf çektirmek için adeta birbiriyle yarıştı.

Konferans  sonrası, Buldan Belediye Başkan Vekili Hamdi Taşdelen, Hatipoğlu’na Buldan dokuması ürünlerden hediye ederek teşekkür etti.