Yükleniyor

. . .
Haberler
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 "Kadınların, toplum yaşamında daha aktif yer alması,o ülkenin gelişmişliğinin göstergesidir.Ulu Önder Atatürk,kadının siyasi yaşama dahil olmasına büyük önem vererek bu hakları,Avrupa`nın bazı ülkelerinden daha önce Türk Kadını`na vermiştir.Bu yüksek düşünce,Türk kadınının gurur kaynağı olmuştur. 

Millet olarak annelerimizden başlayarak hayatımızdaki bütün kadınlara verdiğimiz değerin asla azalmaması ve yükseltilmesi gerekir. Bunu hep birlikte başarmalıyız. Bunu başaramamış ve kadınlarına gerçek değeri verememiş toplumlarda hem sosyal, hem ahlaki açıdan çöküşler başlar. Bu düşünceden yola çıkarak biz de göreve gelirken, kadınlarımızın daha fazla kent yönetiminde ve toplum hayatında söz sahibi olması gerektiğinin bilinciyle hareket ettik. Sosyal demokrat bir belediye olarak, sadece kadın hakkı değil, insan hakkı ve demokrasinin vazgeçilmez bir koşulu olarak gördüğümüz kadın hakları konusunda, hassasiyetimiz her kesim tarafından bilinmektedir. Manavgat`ın geleceğine yön verecek projelerimizin oluşturulmasında her zaman kadınlardan destek aldık. 

Kadının yaşamın her alanında eşit, özgür, sesi gür, güvenli, huzurlu, amasız var oldukları bir gelecek temennim ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" MUSTAFA GÜLBAY Buldan Belediye Başkanı