Yükleniyor

. . .
Haberler
Belediyede toplu sözleşme sevinci

Türk Yerel Hizmet Sendikası ve Buldan Belediyesi arasındaki görüşmelerin sonunda varılan mutabakat neticesinde imzalanan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesinde belediye kadrolu personel maaşlarına aylık yüzde 10 oranında zam yapıldı.

Buldan Belediyesi’nde görev yapan 23 memur personele yapılan zam ile ilgili Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi, Türk yerel Hizmet Sendikası Denizli Şube Başkanı Ergun Kırlı ile Belediye Başkanı Mustafa Şevik tarafından imzalandı. 

Personele yapılan ücret artış imza töreninde konuşan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Büyük özveri ile çalışan memurlarımıza belediyenin imkanları neticesinde zam yapabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Türk Yerel Hizmet Sendikası ile yaptığımız sözleşme, her iki tarafı da memnun eden bir sözleşme oldu.  Belediyemizde çalışan memurlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Türk Yerel Hizmet Sendikası Denizli şube Başkanı Ergun Kırlı ise 2020 yılının ilk sözleşmesini Buldan Belediye ile yaptıklarını hatırlatarak, “Sözleşmenin imzalanması sürecinde emeklerini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Mustafa Şevik’e teşekkür ederiz. Her iki tarafı memnun eden bir sözleşme oldu. Sosyal Denge Tazminatı sözleşmesinin belediye çalışanlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Türk Yerel Hizmet Sendikası Denizli Şube Başkanı Ergun Kırlı ile Belediye Başkanı Mustafa Şevik arasında imzalanan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesine göre, belediye memur personel maaşına aylık net 400 TL zam yapılırken, 1000 TL olan Kurban ve Ramazan Bayramı ikramiyesi de bin 150 TL olarak belirlendi.