Yükleniyor

. . .
Haberler
Başkan Şevik, “99 yıl önce bugün İstiklal Marşımız oldu”

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99.yıl dönümü ile ilgili mesaj yayınlayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Mazinin yarınlara "Korkma!" diyerek seslenişi; 99 yıl önce bugün, İstiklal Marşı'mız oldu. "Nazlı hilal" uğruna can verenleri ve M. Akif'i rahmetle anıyorum” dedi.

İstiklal Marşımızın Kabulünün 99.yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı, , İbrahim Filiz Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlendi.

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün 99.yıl dönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, İbrahim Filiz Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen törenle anıldı. Programa, Kaymakam Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik'e temsilen meclis üyesi  Hamdi Taşdelen ile ilçe protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program,   İbrahim Filiz çelebi İmam Hatip lisesi öğrencisi Akif Aykut Öztaş’ın Kar’an-ı Kerim okumasının ardından,  Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinin okunmasıyla devam etti.

 Programda, okullararası düzenlenen "İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif" temalı, şiir, kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Tören, vatan için canını veren şehitler ve İstiklal Marşı Şairi Mehmet Ersoy için verilen pilav hayrı ile sona erdi.

Başkan Şevik, “99 yıl önce bugün İstiklal Marşımız oldu”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  İstiklal Marşımızın Kabulünün 99.yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında “Ergenekon'da demir dağı eriten körüğün nefesi, baş eğmeyen bir milletin gür sesi; Mehmet Akif'in mısralarında can buldu. Mazinin yarınlara ‘Korkma!’ diyerek seslenişi; 99 yıl önce bugün, İstiklal Marşımız oldu. "Nazlı hilal" uğruna can verenleri ve Mehmet Akif'i rahmetle anıyorum” dedi.