Yükleniyor

. . .
Haberler
Başkan Şevik’ten 18 Mart mesajı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında,  “Çanakkale, Türk Milleti olarak vatanımıza, hürriyetimize, bizi biz kılan mukaddes değerlere bağlılığımızın sembolüdür” dedi.

Çanakkale’nin yedi düvele meydan okuyan, dönemin en modern ordularını dize getiren, tarihin akışını değiştiren ecdadımızın yazdığı şanlı bir destan olduğunu vurgulayan Başkan Şevik mesajında şu ifadelere yer verdi:
 “Çanakkale, tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletin asırlık uykusundan uyandığı, küllerinden yeniden doğduğu, birlik ve beraberlik ruhunu abideleştirdiği topraktır. Çanakkale, Türk Milleti olarak vatanımıza, hürriyetimize, bizi biz kılan mukaddes değerlere bağlılığımızın da timsalidir.

Vatanın, milletin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda etmeyi göze alan yüz binlerce kahraman, göz kamaştıran mücadeleleriyle ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe nakşetmişlerdir. Çanakkale şehitlerinin torunları olarak, istiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 105.yıl dönümünde tüm şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum”