Yükleniyor

. . .
Haberler
Belediye faaliyet raporu oylandı

Pandemi sürecinde toplantılarına üç ay ara veren Buldan Belediye Meclisi,  temmuz ayı toplantısını Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirdi.  Ateşleri ölçülerek salona alınan meclis üyeleri, maske ve sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde yapılan toplantıda, Buldan Belediyesi’nin 2019 faaliyet raporu oylandı. Faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Buldan  Belediye Meclisi, üç ay aradan sonra  Covid-19 tedbirleri kapsamında toplandı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında toplanan meclis üyeleri, salona ateşleri ölçülerek alındı.


Sosyal mesafe kurallarına göre hazırlanmış salonda gerçekleştirilen toplantı, Encümen Üyelerinin gizli oyla belirlenmesiyle devam etti. Gizli oyla belirlenen Encümen üyeliğine Aysel Mustak ile Hamdi Taşdelen seçildi.  

 

Belediye denetim Komisyonu tarafından düzenlenen 2019 yılı denetim raporunun okunmasının ardından, Buldan Belediyesi’nin 2019 Faaliyet Raporu ile Kesih hesabı oylandı.     Rapor, İyi parti Meclis Üyesi Mehmet Tuğrul’un çekimser oyuna karşılık Cumhur İttifakı üyeleri ile CHP ve DP’li üyeleri evet oyu ile kabul edildi.  

 Çoğunluğunu imar planı değişikliğinin oluşturduğu 11 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı  Meclis Toplantısı’nda  Başkan  Mustafa Şevik, pandemi sürecinde  dünyayı sarsan salgınları araştırarak derlediği kitabını, meclis üyeleri için imzaladı.