Yükleniyor

. . .
Haberler
Başkan Şevik: Hiçbir güç millet iradesinin üstünde değildir

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  15 Temmuz’da FETÖ hain darbe girişiminin milletin iradesi ve direnci ile püskürtüldüğünü vurguladı. Şevik, “Türk Milleti’nin Ayasofya Camisi’nin yeniden ibadete açılmasında da aynı iradeyi sergileyerek, Dünyaya demokrasi dersi vermiştir” dedi. 

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin dördüncü yıldönümü ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Şevik  mesajında, “Tarihe kahramanlıklarını altın harflerle yazdıran Türk milleti, vatanına, bağımsızlığına ve hürriyetine kanının son damlasına kadar mücadele ederek sahip olmuş, vatanı için, mukaddesatı için mili birlik ve beraberliği için tarih boyunca hiç tereddüt etmeden nice şehitler vermiştir. FETÖ terör örgütünün hain darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi de milletimiz, iradesine, vatanına kutsal değerlerine ve hükümetine sahip çıkmıştır, Devlet içine çöreklenen hainlerin darbe girişiminin halk iradesiyle geri püskürtülmüştür. 15 Temmuz’da büyük bir kahramanlık örneği sergileyen milletimiz, aynı iradeyi, aynı dayanışma ve mücadelesini, Ayasofya için de göstermiştir. Danıştay 10. Dairesinin verdiği kararla Ayasofya’nın, 86 yıl sonra ibadete açılmasıyla birlikte Dünyaya bir kez daha demokrasi dersi verilmiştir” dedi.

Başkan Şevik,    FETÖ’cü hainlere karşı göğsünü kurşunlara siper ederken, canlarını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, bu uğurda gazilik mertebesine yükselmiş tüm vatandaşlarımıza ise sağlıklı ömürler diledi.