Yükleniyor

. . .
Haberler
Buldan’da mahalle çeşmeleri yeniden akacak

Buldan Belediyesi,  kaynak suyundan akan mahalle çeşmelerini bakıma aldı. Akmayan mahalle çeşmelerini yeniden suya kavuşturmak için çalışma başlatan Buldan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,  ilk olarak Buldan-Süleymanlı Yayla Gölü yol güzergahında bulunan Başçeşme’nin  kayıp suyuna ulaştı.  Vatandaşların katkılarıyla yapılan Başçeşme hayratı,  yeniden akacak.

 Buldan Belediyesi, imkanları doğrultusunda hayırseverler tarafından yaptırılan çeşmeleri bakıma aldı. Buldan-Süleymanlı yolu 3. Kilometresinde doğal su kaynağından beslenen Başçeşme hayratı, kuraklık ve bakımsızlık nedeniyle uzun zamandan beri susuzdu.   

Çeşmeden yaklaşık 100 metre ilerde bulunan su kaynağında çalışma başlatan Buldan Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,  kaybolan suya ulaştı.  Suyu taşıyan boruların da yenilendiğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Buldanlı hemşerilerimiz, içme suyunu bu çeşmeden taşıyordu.  Ancak son zamanlarda suyu kaybolmuş, akmıyordu. Ekiplerimiz müdahale etti.su kaynağına ulaşıldı. Ayrıca su borularını da yeniledik.  Daha sağlıklı ve temiz suyu yalnızca hemşerilerimizin değil, doğa tutkunlarının da hizmetine sunduk” dedi.

Doğa tutkunlarının da uğrak yeri olan Başçeşme,  GEKA’nın desteği ile Buldan Kaymakamlığınca belirlenen “Doğadan Tarihe Bisiklet ve Yürüyüş Rotası” güzergahında yer alıyor.