Yükleniyor

. . .
Haberler
Yenicekent’in sembolü olacak

Buldan Belediyesi’nin kısa bir süre önce Yenicekent Mahallesi kavşağında yapımına başladığı çeşme tamamlandı. 2 metreye 1,5 metre boyutlarında ve üzerinde üzüm taşıyan kadın figürlerinin bulunduğu mermer çeşme, Yenicekent’in sembolü olacak.

Buldan Belediyesi, Türkiye’nin ilk turfanda üzümünü yetiştiren, geçmişi 5500 yıl öncesine dayanan Tripolis Antik Kenti’ne ev sahipliği yapan Yenicekent Mahallesi’ne yakışır hizmetlerine devam ediyor. Güvenli olmadığı için Denizli –Buldan yolu Yenicekent Mahallesi girişinde bulunan ve üç tarafı taşla çevrili bekleme durağını yıkarak, yerine ahşap, daha güvenli ve modern durağı vatandaşların hizmetine sunan Buldan Belediyesi,  Yenicekent’in simgesi anıtsal çeşmenin yapımını tamamladı. 2 metreye 1,5 metre boyutlarında ve iki musluğu bulunan çeşme, mermer üzerine resmedilmiş ellerinde üzüm bulunan kadın figürleriyle dikkat çekiyor.

 Buldan ve Mahallelerde çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  “Geçmişi 5500 yıl öncesine dayanan Tripolis Antik Kenti’ne ev sahipliği yapan ve Türkiye’nin ilk turfanda üzümünü yetiştiren Yenicekent Mahallemize yakışır çalışmalarımız devam ediyor. Göreve geldiğimizde ilk olarak, yılan hikayesine dönen kapalı pazaryeri ve sosyal tesis inşaatını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Belediyeye ait işyerleri bakımsızlıktan yıkılmak üzereydi. Onların tadilatını gerçekleştirdik, dış cephelerini yenileyerek, görüntü kirliliğini ortadan kaldırdık. Denizli-Buldan yolu Yenicekent Kavşağı’ndaki durağı yeniledik. Çevre düzenlemesini yaparak öğrencilerimiz için daha güvenli hale getirdik. Durağın hemen yanına yaptığımız çeşme, hem Yenicekentimizin simgesi, hem de Denizli-Buldan yolunu kullanan yolcuların durup dinleneceği bir alan oldu. Yenicekentimize ve Buldanımıza hayırlı olsun” dedi.